מבחנים חוזרים לצו ראשון- הזדמנות שניה למבחני הדפר

בעקבות חשיפת ציוני הדפ"ר והקב"א בפני המלש"בים (בעבר מידע זה לא היה גלוי) מספר הבקשות למבחנים חוזרים לצו ראשון הוכפלה בתוך שנתיים! אז מעכשיו אל תבנו על לעשות את המבחן לצו ראשון שוב לכן השתדלו להצליח על הפעם הראשונה להשיג תוצאות טובות.

אחת התחנות במהלך הצו הראשון היא המבחנים הפסיכוטכניים. בכניסה למבחנים מוודא המאבחן הפסיכוטכני  שהמלש"ב מוכן, מרגיש טוב ויכול להיבחן באותו הרגע. שאלה זו נשאלת היות ולמבחן חשיבות גדולה מאוד על ציון הקב"א הסופי ואת המבחן ניתן לעשות רק פעם אחת בד"כ.

מתי ניתן לבצע מבחן חוזר בצו ראשון?

ישנם מקרים נדירים מאוד בהם ניתן לקיים את המבחן הפסיכוטכני שוב פעם, אך זכרו שמעט מהמלש"בים שמגישים בקשה מקבלים אישור להיבחן שוב! 
בין הסיבות למבחנים חוזרים אפשר למצוא:

  • טעות במערכת- נבחנת במערכת מבחנים לא נכונה, תקלה בכיתת המבחנים אשר השפיעה על מהלך בחינה תקין וכדו'.
  • סיבה נוספת ונדירה אף יותר היא שהתקבלה בקשה למבחנים חוזרים ע"י המלש"ב והמדור הפסיכוטכני החליט לאשר את הבקשה ולאפשר למלש"ב להיבחן שוב.

מה נדרש כדי להגיש בקשה למבחנים חוזרים?

אם ברצונך להגיש בקשה למבחנים חוזרים עלייך לצרף מספר מסמכים:

  1. בקשה אישית- להסביר מדוע לדעתך מגיע לך לעשות את המבחן מחדש.
  2. המלצה מגורם מחנך- מכתב ממורה/ מנהל/ חונך בבית הספר/יועץ המתאר אותך ואת התנהגותך.
  3. גיליון ציונים מעודכן מהחציון האחרון בבית הספר.
  4. אבחון או כל מסמך אחר שעשוי להקנות לך הקלות במבחן הפסיכוטכני (ראה מאמר לקויות למידה). במידה ונערך אבחון חדש לאחר קיום המבחנים יש לשלוח גם אותו והוא יכול להשפיע על תוצאות הבקשה.

כמובן שחשוב מאוד לרשום את כל פרטייך- שם מלא, תעודת זהות, פלאפון.

 את המסמכים הללו יש לשלוח למיטב בפקס 03-7388880 או במייל ל- [email protected]

הצלחתם, קיבלתם מבחן חוזר! מה הלאה?

במידה ואושרה לך הבקשה יתקשרו אלייך לקבוע תאריך חדש בו תגיע לבצע את המבחן. חשוב מאוד להגיע אחרי שינה טובה ולהיות מרוכזים כי קיבלת "מתנה" ועליך להשתמש בה בצורה הטובה ביותר. במידה והנך מרגיש לא טוב ויודע כי לא תוכל לבצע את המבחן בצורה הטובה ביותר עליך להתקשר למיטב ולקבוע תאריך אחר.
במידה ותחליט פשוט לא להגיע בלי לתאם זאת עם מיטב, המדור הפסיכוטכני יכול לא להרשות לך לבצע את המבחן החוזר.

קיבלתם הזדמנות שניה לביצוע המבחנים הפסיכוטכניים?

יש לכם הזדמנות לשפר את הסיכויים שלכם בבחינה בצו ראשון ובכך לקבל דפ"ר(דירוג פסיכוטכני ראשוני) גבוה יותר אשר יעלה את הקב"א(קבוצת איכות) שלכם ובעקבות כך להצליח לקבל זימונים ומיונים ליחידות אטרקטיביות. בדפ"ר90 תוכלו למצוא מספר רב של תרגולים ומבחנים שונים אשר יכינו אתכם לבחינה.

חשוב לדעת כי לא בהכרח תקבל אישור להיבחן בכל הנושאים של המבחנים וייתכן ותינתן לך האפשרות לשפר רק חלק ספציפי במבחן. גם אישור כזה הוא לא מובן מאליו בכלל וכמעט ואף אחד לא זוכה לו.

דבר אחרון שיש לדעת לפני ההגעה ללשכה הוא שיכול להיות שלא תעבור את המבחן מול מחשב כמו בפעם הראשונה אלא תעשה מבחן ידני בחדר סגור עם מאבחנת. אין הבדל בין שני המקרים, לכן חשוב לא להילחץ ולקבל הזדמנות זו ברצינות רבה.

  • לביצוע מבחן פסיכוטכני לדוגמא בחינם לחצו כאן.